Menu

15 marca zbiórka elektroodpadów

Ważne ogłoszenia

13/03/2023

Drodzy Rodzice.

Zachęcam do zbiórki ELEKTROODPADÓW, która odbędzie się w Przedszkolu 15.03.2023 (środa) w godzinach 7.30-9.30.

Nasza placówka bierze udział w konkursie „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” i za zebranie bardzo dużej ilości elektroodpadów możemy uzyskać dla dzieci i dla przedszkola nagrody.

 

UWAGA! w ramach konkursu:

• przyjmowany jest tylko sprzęt kompletny, np. lodówki lub zamrażarki z agregatem, telewizory z cewką kineskopową,

• nie zbieramy innych odpadów niebezpiecznych jak: świetlówki, farby, baterie, lekarstwa, tonery,

• nie oddajemy sprzętu, którego charakter wskazuje, iż pochodzi z przemysłu/działalności gospodarczej.

 

Duże sprzęty, proszę dostarczyć w dzień zbiórki między godz. 7.30 a 9.30 (brama wjazdowa z tyłu przedszkola):

chłodziarki, zamrażarki, sprzęt klimatyzacyjny, sprzęt osuszający, pompy ciepła, grzejniki zawierające olej;

pralki, suszarki do odzieży, zmywarki, kuchenki, piekarniki elektryczne, elektryczne płyty grzejne, oprawy oświetleniowe, sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, sprzęt muzyczny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, urządzenia używane do dziania i tkania, komputery wielkogabarytowe, drukarki wielkogabarytowe, sprzęt kopiujący, zabawki wielkogabarytowe, sprzęt rekreacyjny i sportowy, monitory, odbiorniki telewizyjne.

Mniejsze sprzęty można przynosić wcześniej do koordynatora zbiórki Iwony Kościów (wychowawca oddziału fioletowego) z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz oddziałem do którego uczęszcza dziecko / lub również w dzień zbiórki:                                                

laptopy, notebooki, cyfrowe ramki LCD do zdjęć, odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, telefony stacjonarne.

 

DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO

 

Pozdrawiam,

Koordynator zbiórki: Iwona Kościów (wychowawca oddziału fioletowego)