Menu

Aktualności

Ważne ogłoszenia

Podziękowanie od starszaków

Oficjalnie pożegnaliśmy najstarsze dzieci. Absolwentom życzymy powodzenia w szkole. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas intensywnej nauki i zabawy. Poniżej zamieściliśmy bardzo miłe słowa pożegnania skierowane do pani dyrektor. Będą one motywowały nas do jeszcze większego wysiłku.

18/06/2019

czytaj więcej

Rumia oczami dzieci recytacja wiersza Nasza Rumia

W ramach projektu "Rumia oczami dzieci" nasze dzieci zaprezentowały pt. Nasza Rumia. Film dostępny poniżej

12/06/2019

czytaj więcej

III Dziecięca Sesja Rady

Po raz trzeci przedstawiciele naszego przedszkola brali udział w Dziecięcej Sesji Rady Miasta. Nasi radni Antek i Wojtek przedstawili pozostałym członkom Rady swój pomysł na zmiany w Rumi.

12/06/2019

czytaj więcej

Kampania Rowerowy Maj

Drodzy rodzice! 30 maja zakończyła się Kampania Rowerowy Maj, której głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia.

02/06/2019

czytaj więcej

ZEBRANIE DLA RODZICÓW NOWOPRZYJĘTYCH DZIECI

DNIA 6 CZERWCA (CZWARTEK) O GODZ.16.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW NOWOPRZYJĘTYCH DZIECI. NA ZEBRANIE ZAPRASZAMY RODZICÓW BEZ DZIECI.

30/05/2019

czytaj więcej

„Poznajemy Zagórze z panem Dariuszem Rybackim”- spacer historyczny

W środę 08.05 wybraliśmy się na spacer historyczny śladami dawnej Rumi. Naszym przewodnikiem był autor filmów dokumentalnych o tematyce historycznej pan Dariusz Rybacki, który oprowadził na po dzielnicy Zagórze. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Góry Markowca, przemierzyliśmy las aż do Doliny Zagórskiej Strugi i wróciliśmy do naszego przedszkola.

12/05/2019

czytaj więcej

ROWEROWY MAJ

Podstawowe informacje dot. realizacji projektu...

06/05/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że od WTORKU (23 kwietnia 2019 r.) nauczycielki w naszym przedszkolu, kierując się dobrem dzieci i oczekiwaniami rodziców zmieniają formę protestu. Zajęcia odbywać się będą w trybie normalnym. Oczywiście nadal popieramy protest i identyfikujemy się ze wszystkimi nauczycielami w kraju mając nadzieję na porozumienie stron.

19/04/2019

czytaj więcej

ROWEROWY MAJ

Ważne informacje.

15/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

SZANOWNI RODZICE!!! W związku z dużym prawdopodobieństwem kontynuowania strajku przez nauczycieli w Przedszkolu pod Topolą w Rumi od 15 kwietnia 2019 r. do odwołania, informuję, że zmianie ulega tryb pracy placówki. Ograniczone do minimum możliwości kadrowe powodują, iż niemożliwe jest funkcjonowanie poszczególnych grup. Rodziców, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom informuję o możliwości przyprowadzenia syna/córki do przedszkola, gdzie opiekę nad nimi sprawować będą pracownicy obsługi placówki. W tym czasie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno- wychowawcze oraz, ze względów bezpieczeństwa, wyjścia na podwórko. Dzieci będą miały zapewnione posiłki, ale bierzemy pod uwagę możliwość modyfikowania jadłospisu. Ponawiam prośbę o zapewnienie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie. Jednocześnie dziękuje za dotychczasowe zrozumienie, wsparcie i wyrozumiałość. O dalszej sytuacji będę Państwa informować na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. W imieniu Rady Rodziców przekazuję informacje, iż prezenty wielkanocne dla dzieci, które nie będę uczęszczały do przedszkola w okresie 15.04 – 19.04 są do odbioru w kancelarii przedszkola we wtorek (16.04) i w środę (17.04) w godzinach 14.00 – 17.00. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke.

12/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i dotychczasowe wsparcie. Podtrzymujemy prośbę o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie, gdyż jutro 12.04 pracownicy nadal biorą udział w strajku. O dalszej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

11/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i wyrozumiałość. Po raz kolejny prosimy o zapewnienie opieki swoim dzieciom w dniu jutrzejszym tj. 11.04. Pracownicy nadal biorą udział w strajku. O dalszej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

10/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Dziękujemy za wyrozumiałość i dotychczasowe wsparcie. Jednocześnie ponawiamy prośbę o zapewnienie opieki swoim dzieciom w dniu jutrzejszym, gdyż sytuacja w naszej placówce nie uległa zmianie. Pracownicy również jutro (10.04) przystąpią do strajku . Zbiórka ELEKTROŚMIECI odbędzie się jutro do godziny 8.00, od strony bramy wjazdowej. W związku ze strajkiem zaplanowane na jutro przyjmowanie płatności za przedszkole odbędzie się w innym terminie. O dalszej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

09/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Sytuacja w naszym przedszkolu nie uległa zmianie. W dniu jutrzejszym (09.04) w naszej placówce nadal pracownicy będą brali udział w strajku. W związku z ograniczonymi do minimum możliwościami kadrowymi niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie placówki. Ponawiamy prośbę o zapewnienie opieki swoim dzieciom. O dalszej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

08/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

W dniu dzisiejszym rozpoczął się w naszym przedszkolu strajk.W związku z ograniczonymi do minimum możliwościami kadrowymi niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie placówki. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie. O sytuacji w przedszkolu będę informowała Państwa na bieżąco. Bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające z zaistniałej sytuacji. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

08/04/2019

czytaj więcej

Szanowni Rodzice

W wyniku przedłużających się negocjacji związków zawodowych z rządem, informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu pod Topolą rozpocznie się strajk. W związku z ograniczonymi do minimum możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie przedszkola. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie. Jednocześnie informuję, że jeśli do 8 kwietnia dojdzie do porozumienia związków zawodowych z rządem, od poniedziałku przedszkole będzie pracowało w normalnym trybie. O sytuacji w przedszkolu będę informowała Państwa na bieżąco. Z poważaniem, Dyrektor Przedszkola Katarzyna Krzebietke

06/04/2019

czytaj więcej

Rowerowy Maj

Drodzy rodzice! Ruszają zapisy do konkursu Rowerowy Maj, którego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

02/04/2019

czytaj więcej

Rekrutacja

Informacja dla Rodziców biorących udział w rekrutacji dzieci do Przedszkola pod Topolą w Rumi na rok szkolny 2019/2020.

06/02/2019

czytaj więcej

BEZPŁATNE SZKOLENIE- RODZIC W INTERNECIE

Szkolenie przeznaczone dla rodziców zamieszkujących na terenie gminy miejskiej Rumia chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z internetu. Przewidywane terminy szkolenia: 26.03.2019 i 27.03.2019 w godzinach 14.30-20.00 06.04.2019 i 07.04.2019 w godzinach 8.00-14.00 Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Projekcie zapraszamy do siedziby Urzędu Miasta w Rumi ul. Sobieskiego 7 pokój 010 tel. 58 679-65-39

06/02/2019

czytaj więcej

Podziękowanie za zbiórkę karmy

Drodzy Darczyńcy zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa.

21/11/2018

czytaj więcej

Konkurs „Mały patriota”

Dzieci z naszego przedszkola brały udział konkursie organizowanym przez przedszkole „Bajka”. Ania z grupy czerwonej wraz z dziećmi z innych przedszkoli zajęła I miejsce!!! Natomiast Anielka z grupy tęczowej została wyróżniona. Gratulujemy naszym reprezentantkom !!! Zdjęcia dostępne są poniżej

18/11/2018

czytaj więcej

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

09.11. obchodziliśmy Dzień dla Niepodległej. Dokładnie o godzinie 11.11 dzieci z młodszych grup pod opieką swoich pań, personelu i oczywiście dyrekcji Przedszkola pod Topolą odśpiewały HYMN NARODOWY. Natomiast Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu starszych dzieci oraz aktorów Narodowego Teatru Edukacji zabrzmiał o tej samej porze w Galerii Rumia. Była to akcja w ramach projektu „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej-Anny Zalewskiej. Natomiast 11.11 społeczność przedszkolna brała udział w Paradzie w ramach miejskich uroczystości. Dyrektor Przedszkola pod Topolą składa serdeczne podziękowania PRZEDSZKOLAKOM oraz RODZICOM za udział w tym wydarzeniu. Dyrekcja przedszkola szczególnie dziękuje Rodzicom Michała, którzy nosili nasz transparent. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli państwo uczestniczyć z nami w tym wydarzeniu. Zdjęcia dostępne są poniżej.

13/11/2018

czytaj więcej

Ubezpieczenie NAU

Oferta ubezpieczeniowa NAU

10/09/2018

czytaj więcej

Projekt „Super przedszkolaki w Rumi - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej"

Nasze przedszkole od września bierze udział w projekcie „Super przedszkolaki w Rumi - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej".

01/09/2017

czytaj więcej

Wydarzenia z grup

Zakończenie roku w grupie żółtej

25 czerwca dzieci z żółtej grupy z rodzicami przygotowały niespodziankę dla swoich pań! Nauczyły się w domu wierszyka, i pięknie podziękowały za wspólnie spędzony rok. Serdeczne podziękowania dla wszystkich- dużych i małych- za tak wspaniały gest!

25/06/2019

czytaj więcej

Gołębie

W czerwcu mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska gołębiom. Poznaliśmy różne ciekawostki odnośnie ich życia. Dowiedzieliśmy się też, jak powstaje mąka, sprawdziliśmy, czy praca młynarza jest ciężka i upiekliśmy pyszne ciastka.

25/06/2019

czytaj więcej

Teatrzyk "Hamburgery atakują"

w czerwcu obejrzeliśmy przedstawienie "Hamburgery atakują"- dzieci dowiedziały się, że fast foody szkodzą zdrowiu, utwierdziły się też w przekonaniu, że warto jeść owoce i warzywa

25/06/2019

czytaj więcej

Wycieczka do Parku Ewolucji

Z okazji Dnia Dziecka 31 czerwca dzieci z grupy żółtek pojechały na pierwszą wycieczkę autokarową- do Parku Ewolucji w Sławutówku. Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i emocji, na szczęście tylko tych pozytywnych!

11/06/2019

czytaj więcej

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

28 maja w naszej grupie rodzice uczestniczyli w uroczystości z okazji ich święta. Ten radosny rodzinny czas umiliły rodzicom piękny występ i drobne upominki od dzieci. Po występie wszyscy mieliśmy okazję spróbować pysznego tortu :) P.S. Serdecznie dziękuję mamie Maksa G. za przesłanie zdjęć z uroczystości- Pani Asia.

11/06/2019

czytaj więcej

Wiosenne zajęcia otwarte z rodzicami

W marcu odbyły się wiosenne warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców dzieci z naszej grupy. Na warsztatach zapoznaliśmy się z symbolami wielkanocnymi, oraz stworzyliśmy piękne girlandy.

11/06/2019

czytaj więcej

koncert muzyczny

w marcu odbył się w przedszkolu koncert muzyczny. Dzieci poznały instrumenty perkusyjne i aktywnie uczestniczyły w koncercie.

11/06/2019

czytaj więcej

WIOSNA-

Wiosną obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, sadzimy kwiatki, sałatę i szczypiorek :). Bierzemy też udział w projekcie "Lider lokalnej ekologii"

11/06/2019

czytaj więcej

Teatr Gargulec :Dwa pingwiny" Ping i Punk"

29.01.2019 z przedstawieniem o tematyce zimowej wystąpił dla dzieci w naszym przedszkolu i teatr Gargulec. W trakcie przedstawienia poznaliśmy wiele ciekawostek o pingwinach, śpiewaliśmy na dwa głosy, usypialiśmy niedźwiedzia polarnego. Przestawienie dostarczyło dzieciom ogromnych emocji :)

30/01/2019

czytaj więcej

24.01.2019 Dzień Babci i dziadka

Maluszki z żółtej grupy zaprosiły swoje babcie, dziadków, a nawet pradziadków, by uczcić ich święto śpiewem, tańcem, wierszykami i prezentami.

30/01/2019

czytaj więcej

Przedstawienie bożonarodzeniowe

Przed świętami Bożego Narodzenia maluszki z żółtej grupy wspaniale zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie o tematyce świąteczno- zimowej.

30/01/2019

czytaj więcej

18.10.2018 Pasowanie na przedszkolaka

18 października w grupie żółtej odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną w pełni zasłużyły na miano przedszkolaka. Całe grono pedagogiczne składa im GRATULACJE!!!. Mamy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pasowania naszych przedszkolaków, dostępnej na stronie Urzędu Miasta .

23/10/2018

czytaj więcej

Poznajemy dary jesieni, owoce i warzywa

W październiku poznajemy dary jesieni, nazywamy wybrane owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wzbogacenie naszego kącika przyrody o naturalne okazy, oraz za przyniesienie owoców i warzyw, które wykorzystaliśmy na zajęciach.

23/10/2018

czytaj więcej

09.10.2018 Teatrzyk kukiełkowy "Przygody smoka Obiboka"

09 października obejrzeliśmy przedstawienie p.t. "Przygody smoka Obiboka". Dzieciom bardzo spodobało się przedstawienie, oraz kukiełki, które mogliśmy z bliska obejrzeć.

23/10/2018

czytaj więcej

02.10.2018 Koncert "Fleciki"

02 października wzięliśmy udział w koncercie muzycznym p.t. "Fleciki". Dzieci zapoznały się z wyglądem, brzmieniem i budową różnych rodzajów fletów, a niektóre miały okazję na nich zagrać.

23/10/2018

czytaj więcej

01.10 2018- dzień muzyki

01 października obchodziliśmy kolejne święto z kolorowego kalendarza przedszkolaka- Dzień Muzyki. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach umuzykalniających- poznały wygląd i dźwięk wielu instrumentów, stworzyły dziecięcą orkiestrę akompaniując do muzyki, improwizowały muzykę ruchem, odgadywały zagadki słuchowe.

23/10/2018

czytaj więcej

20.09 Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci brały udział w tańcach i zabawach z balonami, a na koniec dnia otrzymały słodki upominek.

23/10/2018

czytaj więcej

19.09.2018 Dzień Emotikonki

Zgodnie z kolorowym kalendarzem przedszkolaka, 19 września obchodziliśmy dzień emotikonki. Dzieci dowiedziały się, co to emotikonka, nazywały różne emotikonki, próbowały je naśladować gestem i mimiką. Kolorowanki oraz stempelki z emotikonkami sprawiły dzieciom wiele radości i były okazją do ćwiczenia sprawności manualnej.

23/10/2018

czytaj więcej

Grupa żółta- kaczuszki. Poznajemy siebie i przedszkole

Grupa żółta - Kaczuszki- liczy 14 chłopców i 11 dziewczynek. W pierwszych miesiącach uczęszczania do przedszkola dzieci poznają swoje panie, kolegów i koleżanki; oswajają się z przedszkolem i swoją nową rolą przedszkolaka. Życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

23/10/2018

czytaj więcej

JESTEM BEZPIECZNY

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA TATY ZUZI ZA ODWIEDZINY W NASZEJ GRUPIE I ZORGANIZOWANIE ZAJĘĆ Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA.

13/06/2019

czytaj więcej

LABORATORIUM POMYSŁÓW

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA MAMY SZYMONA ZA ZORGANIZOWANIE I SFINANSOWANIE BARDZO CIEKAWYCH ZAJĘĆ W LABORATORIUM POMYSŁÓW.

13/06/2019

czytaj więcej

Wycieczka do PSP w Gdyni

17/03/2019

czytaj więcej

Bal Karnawałowy

11/02/2019

czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

28/01/2019

czytaj więcej

Nauka w codzienności - warsztaty w Stacji Kultura

21/10/2018

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13/10/2018

czytaj więcej

Dziecięca Sesja Rady Miasta

Po raz trzeci przedstawiciele naszego przedszkola brali udział w Dziecięcej Sesji Rady Miasta. Nasi radni Antek i Wojtek przedstawili pozostałym członkom Rady swój pomysł na zmiany w Rumi. Zaproponowali budowę Parku Edukacji w naszym mieście.

12/06/2019

czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień babci i dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy występ i upominki. Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie!!!

29/01/2019

czytaj więcej

Wigilia z Rodzicami

W grudniu odbyło się Spotkanie Wigilijne z Rodzicami. Zaprezentowaliśmy naszym gościom Jasełka, następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu. Dziękujemy Państwu za przybycie i wspaniałą atmosferę.

06/01/2019

czytaj więcej

Mikołaj w przedszkolu

Każdego roku o tej samej porze z niecierpliwością czekamy na Świętego Mikołaja.

09/12/2018

czytaj więcej

Przedstawienie Grupy Tęczowej

W Środę 21.11. zostaliśmy zaproszeni na teatrzyk w wykonaniu dzieci z Grupy Tęczowej.

22/11/2018

czytaj więcej

Zajęcie otwarte "Bajkolandia"

W Poniedziałek 19.11. odbyło się w naszej grupie zajęcie otwarte dla rodziców.

22/11/2018

czytaj więcej

Rekord dla Niepodległej

Braliśmy udział w akcji Rekord dla Niepodległej.

10/11/2018

czytaj więcej

ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W Piątek 09.11. świętowaliśmy odzyskanie niepodległości .

10/11/2018

czytaj więcej

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Dzień postaci z bajek.

05/11/2018

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za przygotowaną niespodziankę !!!

14/10/2018

czytaj więcej

Dworek pod lipami - spotkanie z p.Agnieszką Skawińską

4 marca 2019r. dzieci z grupy tęczowej wybrały się do „Dworku pod lipami” na spotkanie z Panią Agnieszką Skawińską – Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

12/03/2019

czytaj więcej

Strażnicy marzeń - rajd

W piątek 8 lutego 2019 roku przenieśliśmy się do krainy baśni....

10/02/2019

czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie...

22/01/2019

czytaj więcej