Menu

ODDZIAŁ FIOLETOWY

W oddziale pracują

ZADANIA DO PRACY ZDALNEJ DZIECI

Drodzy rodzice, codziennie we współpracy z Wami realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego i zamieszczamy na grupowym mailu zadania do wykonania dla dzieci. Dziękujemy za przesyłane przez Was pozdrowienia oraz zdjęcia! Od teraz nasz grupowy mail jest bardziej uporządkowany a co za tym idzie- e-maile od nas- wychowawczyń- znajdziecie w zakładce "E-maile od wychowawczyń" Pozdrawiamy serdecznie i ściskamy nasze przedszkolaki :)

31/03/2020

czytaj więcej

Założenie grupowego maila

Drodzy rodzice! W tej trudnej dla wszystkich sytuacji my, nauczycielki przedszkola, chcemy Was wesprzeć, bo edukacja trwa nadal :). Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że potraficie kreatywnie spędzać czas z dziećmi. Założyłyśmy e-mail grupowy, z którego wysyłamy ważne informacje, propozycje zabaw dla dzieci. Przesłałyśmy już informację sms oraz e-mailem o założeniu grupowej poczty, jednak nie mamy pewności, czy do wszystkich dotarła. Prosimy również o przejrzenie swojej skrzynki e-mailowej, ponieważ czasami wiadomości trafiają np. do folderu SPAM. Przesyłamy Wam pomysły na zabawy i aktywności, które pomogą wam wartościowo wypełnić czas. Tęsknimy za dziećmi, zastanawiamy się, jak radzą sobie w zaistniałej sytuacji i chociaż wirtualnie chcemy mieć kontakt:) Zachęcam również do częstego logowania się , na naszym grupowym mailu, czerpania pomysłów i dzielenia się z nami waszymi zdjęciami, filmikami, przepisami na ciekawie spędzony czas z dziećmi w domach. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania do nas to prosimy o wiadomość na e-mail grupowy pptfioletowa2020@wp.pl. Dziękujemy i pozdrawiamy. Wychowawczynie grupy fioletowej

24/03/2020

czytaj więcej

Goście- ratownicy medyczni

5 marca naszą grupę odwiedzili ratownicy medyczni. Przypomnieli dzieciom nr alarmowy, zapoznali z podstawowymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Dzieci uczyły się m.in opatrywania, układania ciała w pozycji bezpiecznej, rozmowy z ratownikiem przez telefon (warto przypomnieć dzieciom ich adres).

24/03/2020

czytaj więcej

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W tym roku bierzemy udział w projekcie " Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Nasz grupowy miś- Wincenty będzie odwiedzał w weekendy po kolei wszystkie dzieci. Miś zabierze ze sobą pamiętnik, w którym rodzice wpisują tytuł i autora przeczytanego dziecku i misiowi :) utworu ( stawiamy na polską literaturę- bajki, baśnie, wiersze, legendy...). Dzieci ilustrują w pamiętniku treść utworu, dowolnie ozdabiają swoją stronę w pamiętniku, z pomocą rodziców odrysowują swoją rączkę. Można też wkleić wspólne zdjęcie :)

30/09/2019

czytaj więcej

Pasowanie na przedszkolaka

20 września odbyło się pasowanie na przedszkolaka naszych nowych przedszkolaków! Witamy w Przedszkolu pod Topolą! GRATULACJE! :)

30/09/2019

czytaj więcej

Sprzątanie świata

20 września dzieci z naszej grupy wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata"- czysta Rumia to nasz cel- uprzątnęliśmy teren wokół przedszkola!

30/09/2019

czytaj więcej

Dzień przedszkolaka

20 września wszystkie przedszkolaki miały swoje święto! z tej okazji w przedszkolu na dzieci czekały prezenty oraz pokaz iluzjonisty.

30/09/2019

czytaj więcej

Teatrzyk

W poniedziałek 09 września dzieci z grupy fioletowej uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym " Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia". Dowiedzieliśmy się, że jedzenie fast foodów nie popłaca, a kto chce być zwinny i zdrowy, powinien zdrowo się odżywiać.

12/09/2019

czytaj więcej

Świetnie razem się bawimy!

W pierwszych tygodniach po wakacjach wdrażamy się w nasze przedszkolne zwyczaje, poznajemy nowych kolegów i koleżanki, z którymi świetnie się bawimy w nowej sali i na ulepszonym placu zabaw!

12/09/2019

czytaj więcej

O Oddziale

Kto to taki? My, średniaki! W każdy poranek fioletowa rybek sala, w uśmiech i radość dzieci przybrana. Muzyką, tańcem, wierszem rozbrzmiewa, tu czterolatek wielki świat odkrywa. Rozwija tutaj swoje zdolności, a czas mu upływa w wielkiej radości!